DJ na wesele - jak zagwarantować świetną zabawę sobie i gościom?

Wszyscy, którzy przygotowują wesele mają przed sobą wielkie zadanie. Znaczącą sprawą jest dobór odpowiedniej muzyki. Wcześniej na większości takich uroczystościach był zespół. W dzisiejszych czasach sytuacja mocno się zmieniła z tego powodu częściej pary młode decydują się na DJ'a. Naturalnie i zespół i DJ posiadają wady jak i zalety, finalna decyzja zależy wyłącznie od nowożeńców. Przy zdecydowaniu się na DJ'a ważne jest, aby przemyśleć na spokojnie wszelkie kwestie i znaleźć takiego, dzięki któremu oprawa muzyczna będzie spełniała wymagania.

image

W jaki sposób znaleźć DJ'a doskonałego?

DJ, oprócz standardowego prezentowania oprawy muzycznej, najczęściej spełnia też rolę konferansjera. Pomiędzy albo podczas trwania utworów Organizacja Wesela Warszawa – Event Wizards zabawia gości, troszczy się o weselną atmosferę lub wręcz pilnuje prowadzenia imprezy według harmonogramu. Jeśli DJ ma w ofercie tylko usługi muzyczne można zatrudnić kogoś innego, kto zostanie właśnie konferansjerem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem zawsze jest znalezienie jednej osoby zajmującej się wszystkim.

O czym pomyśleć i co ustalić przed imprezą?

Najważniejsze jest uzgodnienie godzin wesela i zapłaty. Najczęściej DJ zaproponuje odgórnie uzgodnioną godzinę zakończenia uroczystości. Patrząc z punktu widzenia pary młodej i rodziny korzystniejszą opcją jest umówienie się na koniec aż wyjdą ostatni zaproszeni. Zapłata za usługi DJ'a jest zależna nie tylko od ilości godzin, ale również lat doświadczenia, profesjonalizmu, a często terminu wesela. Warto zatrudnić kogoś, kto posiada spore umiejętności i sprzęt.

W jakich miejscach odnaleźć DJ'a?

Oczywiście to zależy od lokalizacji uroczystości. Szukając na przykład. w Warszawie rynek usług DJ'skich jest na tyle duży i zróżnicowany, że prosto można pogubić się w mnogości ogłoszeń, różnic cenowych, zakresów itp. Najskuteczniej wtedy jest skorzystać z usług agencji eventowych, które współpracują głównie z polecanymi i rozchwytywanymi DJ'ami. Przy okazji profesjonalne agencje (jak np. https://eventwizards.pl/) mogą pomóc organizatorom też przy innych kwestiach organizowania imprezy.